Jesteś tutaj:  Start  >  Szkolenie jachtowy sternik morski
 
train-and-sail.com/
  Aktualności
Czy osoba niewidoma może zdobyć patent jachtowego sternika morskiego?
Ilość odpowiedzi: 22


Szkolenie jachtowy sternik morski

JACHTOWY STERNIK MORSKI
Impreza realizowana w oparciu o ustawę z dnia 29.08.1997 o usługach turystycznych

Rodzajszkolenie (teoria + praktyka)
JachtBavaria 36 Cruiser (rocznik 2013), załoga 5+1
Terminy2015.04.11-18, 2015.05.02-09, 2015.05.09-16 - zakończone
2015.09.19-26, 2015.09.26-10.03, 2015.10.03-10 - 1 600 PLN - sprzedane
2015.10.10-17 - 1 600 PLN - mega okazja - 1 000 PLN - dwa wolne miejsca!
2016.04.09-16 - 1 600 PLN
2016.04.16-23 - 1 600 PLN
2016.04.23-30 - 1 600 PLN
2016.05.07-14 - 1 600 PLN
2016.05.14-21 - 1 600 PLN
2016.09.17-24 - 1 600 PLN
2016.09.24-10.01 - 1 600 PLN
2016.10.01-08 - 1 600 PLN
2016.10.08-15 - 1 600 PLN
tylko teoria: 2015.03.26-29, 2015.09.09-13 (zakończone) - 350 PLN

Miejsceteoria: Warszawa, praktyka: Gdynia

Intensywne szkolenie (bez taryfy ulgowej) w Gdyni zakończone egzaminem na nowym jachcie żaglowym Bavaria 36 Cruiser (rok budowy 2013). Przekonaj się, co dla efektywności szkolenia i komfortu, oznacza sprawdzony przez nas, gwarantowany skład załogi 5+1 (skipper) oraz wcześniejsze, rzetelne wykłady w Warszawie (dla chętnych).

Oferujemy:

  • komfort i przestrzeń dla każdego uczestnika (miejsca w kabinach, nie w mesie) na  świeżym jachcie (rok produkcji 2013)
  • mnóstwo czasu za sterem dla każdego uczestnika - max. 5 osób szkolących się w każdej załodze (rejestracja jachtu na 8 osób) i egzamin w sobotę, bez choćby pół dnia straty w szkoleniu
  • dodatkowe wykłady teoretyczne "do woli" dla chętnych w Warszawie (przed manewrówką). Uczestnicy naszch obecnych, jak i już zakończonych kursów, mogą przychodzić na te wykłady bez ograniczeń i bez opłat dodatkowych
  • atmosferę wzajemnego szacunku z uwagi, iż jest to szkolenie dla dorosłych
  • możliwość wykupienia kursu pełnego (teoria w Warszawie + praktyka w Gdyni) lub tylko teoretycznego (teoria w Warszawie)

Cóż więcej możemy dla Ciebie zrobić?

1. Dla kogo szkolenieJachtowy sternik morski
Kurs na patent jachtowy sternik morski ma na celu przygotowanie Cię do samodzielnego prowadzenia jachtów po morzu.
Jachtowy sternik morski uprawniony jest do:

  • prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń
  • prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 18m po wodach morskich

Kursy przeznaczone są dla osób od 18 roku życia, które posiadają już patent żeglarza jachtowego>> (lub umiejętności w zakresie tego patentu) oraz staż morski minimum 200 godzin, udokumentowany opiniami z minimum dwóch rejsów po wodach morskich. Patentem jachtowego sternika morskiego zainteresowane są zwykle osoby z ambicjami na żeglowanie również w trudnych warunkach pogodowych i nawigacyjnych (m.in. po morzu Bałtyckim).
Potrzebujesz stażu? Sprawdź naszą ofertę rejsów bałtyckich - tutaj>>

Podczas naszego kursu zapewniamy nie tylko rzetelne przygotowanie do egzaminu oraz do prowadzenia samodzielnych wypraw morskich, ale umożliwiamy również zdobycie części niezbędnego stażu wymaganego do dopuszczenia do egzaminu.
Rezerwuj

2. Realizacja programu szkoleniowego i akwen

Podstawowym celem kursu na patent jachtowy sternik morski jest przygotowanie uczestnika do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach morskich. Całość ma formę kilkudniowego rejsu z intensywnym manewrowaniem w portach.

Podczas szkolenia skupimy się na praktycznym przygotowaniu uczestników do samodzielnego prowadzenia jachtu, a w szczególności przygotowaniu trasy, dowodzeniu załogą oraz manewrowaniu jachtem na silniku w porcie. Formuła naszego szkolenia zapewnia twoją aktywność na jachcie i samodzielne wykonywanie tych wszystkich obowiązków, które będziesz musiał potem wykonywać lub nadzorować podczas własnych wypraw morskich. Dlatego też, poza czystą manewrówką, w programie przewidzieliśmy również rejs morski pod żaglami (w tym elementy manewrów na żaglach) na wodach Zatoki Gdańskiej (również po zmroku), podczas którego każdy z uczestników pełnić będzie zarówno funkcję członka załogi w swojej wachcie, jak i kapitana prowadzącego jacht, a wszystko pod dyskretną kontrolą naszego instruktora.

Szkolimy na wodach Zatoki Gdańskiej (nawigacja) i w jej portach (manewrówka) - w szczególności w marinie Gdynia. To idealny akwen do nauki i doskonalenia manewrów ze względu na naturalną ochronę Półwyspu Helskiego, duży ruch statków, dużą ilość zagrożeń nawigacyjnych (np. sieci rybackie), a także oznakowania morskiego w porze dziennej i nocnej.

W trakcie szkolenia manewrowego w Gdyni stawiamy główny nacisk na praktykę (teoria ograniczona została do konsultacji uzupełniających naukę własną). Wiemy jednak jak trudno samemu rzetelnie przygotować się do egzaminu z teorii na stopień jachtowy sternik morski (choć tego nie wykluczamy), a potem do egzaminu z życia, czyli własnej praktyki morskiej. Nauka teorii po wyczerpującej manewrówce już nie jest efektywna. Dlatego w cenie kursu, organizujemy dodatkowo regularne wykłady w Warszawie, połączone w uczestnikami naszych kursów żeglarskich w Chorwacji>>. Można w nich uczestniczyć w całości (i do tej opcji zachęcamy) lub wybiórczo.

Ponieważ wiemy jak trudno jest całkiem samodzielnie przyswoić wszystkie zagadnienia teoretyczne (w tym nawigację), wszystkim chętnym oferujemy rzetelną, wykładową część teoretyczną w Warszawie (przed częścią manewrową w Gdyni). Czasu i sił na efektywną naukę w Gdyni (wieczorami po szkoleniach manewrowych) w praktyce już nie wystarcza. Teorię w Gdyni przeprowadzamy jedynie na zasadzie krótkich powtórek - głównie z nawigacji.

Kursy realizowane są według wymagań egzaminacyjnych określonych przez aktualne Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki (szczegóły tutaj>>), a ich kadrę stanowią instruktorzy sportu MENiS oraz instruktorzy PZŻ.

Przed szkoleniem zalecamy lekturę następujących pozycji:
- "Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski", autor Andrzej Kolaszewski - przejdź do sklepu tutaj>>
- "Sternik jachtowy i ISSA", autor: Piotr Lewandowski - przejdź do sklepu tutaj>>
- "Reed's skippers Handbook", autor Malcolm Pearson - przejdź do sklepu tutaj>>
Rezerwuj

3. Jacht szkoleniowy i instruktorzy
Szkolenie na patent jachtowy sternik morski odbywa się na 3-kabinowym, nowoczesnym, wysokiej klasy jachcie żaglowym Bavaria 36 Cruiser (rok budowy 2013).

Dane techniczne:

 Długość całkowita11,30 m
Długość linii wodnej (KLW)9,90 m
Szerokość3,67 m
Zanurzenie1,95 m
Wyporność7000 kg
Masa balastu2080 kg
Powierzchnia ożaglowania69 m2
Wysokość masztu16,95
Moc silnika18 KM
Zbiornik paliwa (diesel)150 L
Zbiornik wody 210 L
Wysokość pod pokładem1,90 m
Ilość kabin3
Ilość koi8
Rok produkcji2013
Bavaria 36 Criuser

Jacht wyposażony jest w ogrzewanie (Webasto) - element nie bez znaczenia przy wiosenno-jesiennych szkoleniach.

Szkolenia prowadzone są wyłącznie przez naszą sprawdzoną i doświadczoną kadrę instruktorów z bogatym, żeglarskim doświadczeniem bałtyckim (i nie tylko), doskonale znających akwen szkoleniowy. To nietuzinkowi pasjonaci, z sercem do żeglowania i przekazywania wiedzy innym.

Przydział kabin na jachcie odbywa się na miejscu w Gdyni na zasadach losowania lub uzgodnień załogi. W ostateczności, kabiny rozdziela skipper-instruktor. Nie dotyczy to osób, które wykupiły możliwość wcześniejszego wyboru kabiny zajmowanej przez dwie osoby (150 PLN - patrz poniżej). Te osoby mają przydzielaną kabinę zgodnie z ich wcześniejszą rezerwacją.

Bavaria 36 CriuserBavaria 36 Criuser

4. Egzamin na jachtowego sternika morskiego
Termin: na koniec każdego kursu manewrowego w Gdyni - zaczynamy w sobotę wcześnie rano i kończymy po południu (nie wcześniej niż godz. 15:00)
Miejsce: marina Gdynia (Aleja Jana Pawła II 13 A, Gdynia) - tutaj>>
Egzamin obejmuje część teoretyczną i praktyczną na jachcie szkoleniowym.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu na patent jachtowy sternik morski jest posiadanie stażu w wymiarze min. 200h, zdobytego w co najmniej dwóch rejsach morskich, wliczając staż zdobyty podczas naszego szkolenia (max. 40h).
Potrzebujesz stażu? Zajrzyj tutaj>>

UWAGA: od kandydatów na jachtowego sternika morskiego nie jest wymagane posiadanie stopnia żeglarza jachtowego>>. W przypadku gdy kandydat na patent jachtowy sternik morski nie posiada patentu żeglarz jachtowy, jego egzamin na patent jachtowy sternik morski będzie również obejmować wiedzę wymaganą na patent żeglarz jachtowy.
Więcej o egzaminie na patent jachtowy sternik morski - tutaj>>

Dodatkowo, istnieje również możliwość otrzymania certyfikatu umiejętności Inshore Skipper ISSA>>. Certyfikat ISSA przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Kwalifikacją do jego otrzymania jest wewnętrzny egzamin lub ocena instruktora prowadzącego szkolenie. W pierwszym dniu zajęć, szkolący się będą poproszeni o wyrażenie woli zdobycia takiego certyfikatu. Opłata dodatkowa za jego wydanie wynosi 350 PLN. Zainteresowanych zdobyciem takiego certyfikatu prosimy o kontakt pod adresem email: info@pro-skippers.com

Inshore skipper ISSA to stopień amatorski i wystarcza, aby samodzielnie wynająć jacht morski do rekreacyjnej żeglugi przybrzeżnej. Umożliwia on pływanie praktycznie na wszystkich ciepłych akwenach: Morze Śródziemne, Wysypy Kanaryjskie, Karaiby itp.
Rezerwuj


5. Świadczenia, terminy, cena
Harmonogram kursów (teoria+praktyka) i cennik wg. zestawienia na początku oferty.

Miejsce szkolenia praktycznego:
Marina Gdynia, Aleja Jana Pawła II 13 A, Gdynia - tutaj>>
Zaokrętowanie: w soboty godz. 17:00
Wyokrętowanie: w soboty po południu, po egzaminie na stopień jachtowego sternika morskiego lub wcześniej, dla osób nie przystępujących do egzaminu. Koniec zajęć praktycznych - w piątki godz. 17:00

Miejsce szkolenia teoretycznego:
Port Czerniakowski w Warszawie
, ul. Solec 8, 00-439 Warszawa, sala wykładowa klubu "Rejsy", na piętrze bosmanatu portu - tutaj>>

Harmonogram wykładów teoretycznych w Warszawie, jesień 2015:
2015.09.09 (środa), godz. 1800-2100 - przepisy morskie
2015.09.11 (piątek), 1800-2200 - sygnalizacja, łączność i ratownictwo, meteorologia
2015.09.12 (sobota), godz. 0900-1800 - locja, nawigacja cz. 1
2015.09.13 (niedziela), godz. 0900-1700 - nawigacja cz. 2

Harmonogram wykładów teoretycznych w Warszawie, wiosna 2016:
2016.03.16 (środa), godz. 1800-2100 - przepisy morskie
2016.03.18 (piątek), 1800-2200 - sygnalizacja, łączność i ratownictwo, meteorologia
2016.03.19 (sobota), godz. 0900-1800 - locja, nawigacja cz. 1
2016.03.20 (niedziela), godz. 0900-1700 - nawigacja cz. 2

Uwaga:

Uczestnicy obecnych i zakończonych już szkoleń na jachtowego sternika morskiego w Pro-Skippers, mogą przychodzić na nasze wykłady bez ograniczeń i bez dodatkowych opłat. Osoby, które ukończyły szkolenia w minionych latach prosimy o zgłoszenia (e-mail: info@pro-skippers.com) chęci uczestnictwa w zajęciach.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w powyższych zajęciach teoretycznych, celem przygotowania do egzaminu, powinny uzupełnić wiedzę samodzielnie.

Planowane terminy najbliższych egzaminów na stopień jachtowego sternika morskiego:
2015.09.26, 2015.10.17.
Więcej o egzaminach - tutaj>>
Rezerwuj

Opcje dopłat:
- 300 PLN - wcześniejsza rezerwacja całej, 2-osobowej kabiny zajmowanej tylko przez 1 osobę
- 150 PLN - wcześniejsza rezerwacja miejsca w 2-osobowej kabinie zajmowanej przez 2 osoby

Warunki płatności:
40% ceny płatne w ciągu 7 dni od daty podpisania Umowy
60% ceny płatne w ciągu 30 dni przed planowaną imprezą (o ile termin podpisania Umowy nie jest późniejszy)

W cena zawiera:
- czarter i zakwaterowanie  (w tym noclegi) na jachcie w Gdyni (w 2-osobowej kabinie), gwarancja max. 5 osób szkolących się
- "Pro-Pack": wykłady teoretyczne w Warszawie (dla chętnych), paliwo zużyte podczas szkolenia, sprzątanie jachtu po szkoleniu, gaz kuchenny, ubezpieczenie NNW Signal Iduna na terenie RP: NWI (trwały uszczerbek) - 10 000 PLN, NWS (śmierć) - 5 000 PLN
- szkoleniowe usługi skippera/instruktora
- należny podatek VAT

Cena nie zawiera:
Do podziału na załogę płatne ze wspólnej kasy jachtowej:
- wyżywienie  (w tym wyżywienie dla skippera)
- opłaty  postojowe
- zwrotna kaucja jachtu: 1 000 PLN na osobę (odpowiedzialność solidarna uczestników imprezy), pobierana na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy, przelewem na wskazane przez organizatora konto bankowe i zwrotna w ciągu 3 dni po zakończeniu imprezy (o ile w trakcie imprezy nie było strat lub zniszczeń na jachcie) na konta bankowe uczestników, z których została ta kaucja wpłacona, o ile uczestnik nie wskazał przed zakończeniem imprezy innego konta bankowego do zwrotu tej kaucji.

Opłaty indywidualne (opcjonalne):
- transport do i z miejsca zaokrętowania
- opłaty parkingowe
- pościel (2 koce, 2 prześcieradła)/osoba: 40 PLN
- podręczniki - do zakupienia w naszym sklepie>> (opcjonalnie)
- koszt egzaminu na patent sternika jachtowego: 350 PLN + 50 PLN za wydanie patentu
- koszty wydania certyfikatu Inshore Skipper ISSA: 350 PLN

Zniżki:
5% dla osób, które ukończyły kurs na stopień żeglarz jachtowy>> lub Voditelj Brodice (Inshore Skipper ISSA)>> w Pro-Skippers

Inne dogodne terminy dostępne dla grup zorganizowanych. O szczegóły pytaj na poniższe dane kontaktowe.

Czartery

6. Dodatkowe informacje i rezerwacja

Rezerwacji proszę dokonywać poprzez formularz rezerwacji>>.
Dodatkowych informacji  udzielamy pod nr tel. +48 660 771 444 lub na e-mail: info@pro-skippers.com. Tą drogą można również dokonać rezerwacji szkolenia.

Podobne oferty:
- szkolenie, Voditelj Brodice i Inshore Skipper ISSA, Chorwacja - tutaj>>
- manewrówka na katamaranie, Chorwacja - tutaj>>
- szkolenie, żeglarz jachtowy, Warszawa - tutaj>>
- rejs sterników, Chorwacja - tutaj>>
- rejsy po Bałtyku - tutaj>>
- szkolenie, SRC w systemie RYA, cała Polska - tutaj>>
- szkolenie, warsztaty nawigacyjne, Warszawa - tutaj>>

Dodatkowe informacje:
Powtórka z nawigacji - tutaj>>
Wymagania egzaminacyjne na stopień jachtowy sternik morski - tutaj>>
Przetestuj swoją wiedzę na stopień jachtowy sternik morski - tutaj>>
Nasze referencje>>

Opinie naszych klientów>>

Zobacz jak żegluje się na naszym jachcie szkoleniowym Bavaria 36 Cruiser:

Impreza realizowana w oparciu o ustawę z dnia 29.08.1997 o usługach turystycznych (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr. 223, poz. 2268, z późn. zmianami). Sprawdź nasz wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - tutaj>>

Pro zobowiązuje