Jesteś tutaj:  Start  >  Rejsy po Bałtyku
 
train-and-sail.com/
  Aktualności

Rejsy po Bałtyku

Rejsy po Bałtyku
    szkoleniowe, stażowe, turystyczne
  
"Nie taki Bełtyk jak go falują"
Impreza realizowana w oparciu u ustawę z dnia 29.08.1997 o usługach turystycznych

Kopenhaga
"Na zakupy do Kopenhagi" - stażowo-turystycznyDania
2016.06.04-11 - sprzedany
2016.09.10-17 - sprzedany
Kołobrzeg - Bornholm -Kopenhaga-Bornholm-Kołobrzeg

Delphia 47 (2011), 5 kabin, max. skład załogi: 8+1
Cena: 1 700 PLN 1 500 PLNBornholm

"Portówka bornholmska" - szkoleniowo-turystycznyDania
2016.05.14-17 - brak miejsc
2016.09.17-20
Sun Odyssey 379 (2014), 3 kabiny, max. skład załogi: 6+1


2016.05.14-17 - brak miejsc
2016.05.21-24
2016.09.24-27
Cobra 41 (2015), 4 kabiny, max. skład załogi: 7+1

Kołobrzeg-Bornholm-Christianso-Bornhlom-Kołobrzeg
Cena: 850 PLN
Świnoujcie

"Słonawa Rugia" - szkoleniowo-turystycznyNiemcy
2016.06.11-15
2016.09.10-14 - sprzedany
Cobra 38 (2016), 3 kabiny, max. skład załogi: 6+1
2016.09.10-14
Bavaria 37 Cruiser (2014), 3 kabiny, max. skład załogi: 6+1
Świnoujście-Rugia-Świnoujście
Cena: 850 PLN
Porty
polskiego
wybrzeża
1-way
"Z wiatrem" - stażowyPolska
2016.07.23-28 - 2 wolne miejsca
Świnoujście-Kołobrzeg-Darłowo-Łeba-Władysławowo-Gdynia (1-way)
Cobra 38 (2016), 3 kabiny, max. skład załogi: 6+1

Cena: 1 100 PLN

"...i pod wiatr"- stażowy -
sprzedany
2016.07.31-08.06
Gdynia-Władysławowo-Łeba-Darłowo-Bornholm-Świnoujście (1-way)
Cobra 38 (2016), 3 kabiny, max. skład załogi: 6+1

Cena: 1 250 PLN
Sztokholm"Archipelag Sztokholmu" - stażowo-turystycznySzwecja
W
roku 2016 oferta nie będzie realizowana

Sztokholm-Mariehamn-Sztokholm (przelot samolotem do Szkokholmu)

Jacht: Bavaria 45 Cruiser (2010), 4 kabiny, max. skład załogi: 8+1


Uwaga:
Jeżeli ze względów bezpieczeństwa, szkoleniowych lub choćby towarzyskich, chciałbyś dołączyć prowadzonym przez siebie jachtem do, któregoś z naszych rejsów i wspólnie pożegować we flotylli, prosimy o kontakt na adres e-mail:
info@pro-skippers.com - chętnie przedstawimy ofertę na czarter jachtu dla Ciebie.
Więcej o naszych flotyllach - tutaj>>


1. Dla kogo

Zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Morzem Bałtyckim i nie wiedzą jak to zrobić "bezboleśnie" (kliku dniowe propozycje na Rugię i Bornholm), jak i dla poszukujących stażu z większą dawką adrenaliny (tygodniowy rejs do Kopenhagi). Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wymagamy doświadczenia morskiego. Nasze rejsy po Bałtyku są m.in. po to, aby je zdobyć. Jachty prowadzone są przez doświadczonych skipperów z żeglarskim doświadczeniem bałtyckim i nie tylko. Małymi kroczkami, bez zbędnych emocji i wyrzeczeń udowadniamy, że "nie taki Bałtyk jak go falują".

Podane w ofercie godziny stażowe (h) i odległości (Mm) są orientacyjne, nie gwarantowane. Z faktu, iż zostały one oszacowane przy założeniu sprzyjających warunków (głównie siła i kierunek wiatru), umiarkowanej, średniej prędkości jachtu pod żaglami i niemal najkrótszej drogi, należy je traktować raczej jako minimalne. Spodziewamy się zatem odbyć więcej godzin stażowych i przepłynąć więcej mil morskich niż to szacujemy.

Zainteresowanych kursem i egzaminem na stopień jachtowego sternika morskiego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tutaj>>. Podczas kursu zaliczamy około 40h stażowych.


Trasa - Na zakupy do Kopenhagi2. "Na zakupy do Kopenhagi"
Harmonogram:
Zaokrętowanie: sobota w godz. 1700-2000 i wyjście na noc.
Wyokrętowanie: sobota godz. 0900
Około 80h stażowych.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia:
Marina Solna, Kołobrzeg, ul. Warzelnicza 1, 78-100 Kołobrzeg, więcej>>

Szczegółowe informacje, między innymi na temat dokładnego miejsca spotkania, zostaną przekazane uczestnikom przed rejsem. W zależności od warunków pogodowych w drodze do i z Kopenhagi zamierzamy odwiedzić wyspę Bornholm (np. port Roenne), Ystad/Trelleborg, Malmo (ew. Sassnitz, Szczecin).
Rezerwuj

Rejsy po BałtykuRejsy po BałtykuRejsy po Bałtyku

3. "Portówka bornholmska"Trasa - Portówka Bornholmska
Harmonogram:
sobota godz. 1700, zaokrętowanie i wyjście na noc;
niedziela, poniedziałek: porty Bornholmu, Christianso i Fredrikso;
wtorek godz. 0900: wyokrętowanie po nocnej żegludze
Około 40h stażowych

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia:
Marina Solna, Kołobrzeg, ul. Warzelnicza 1, 78-100 Kołobrzeg, więcej>>

Dlaczego "portówka" i do tego turystyczna manewrówka?
Nie, nie - nie stoimy w jednym porcie, my je często zmieniamy. Zawiedzeni będą również żeglarze liczący na to, że "Portówka" to dziewczyna czekająca w każdym porcie. Naszym zdaniem, takiej ilości ciekawych turystycznie i dość trudnych nawigacyjnie portów i porcików w zasięgu 1-2 dnia żeglugi jak na Bronholmie nie oferuje żaden morski akwen polskiego wybrzeża. Ze szkoleniowego punktu widzenia, w odróżnieniu od klasycznych manewrówek, "portówka" to jedyny swoim rodzaju, stosunkowo krótki rejs (bez "orania morza"), skoncentrowany na niemal nieustannym ćwiczeniu pełnego przygotowania manewru wejścia i wyjścia z niejednego portu.

Z Kołobrzegu do południowego krańca Bornholmu jest w linii prostej zaledwie 50Mm. Trudno szukać tu krótszej przeprawy z Polski. Opłynięcie całej wyspy, trzymając się blisko brzegu to trasa nie przekraczająca 60Mm, a z Bornholmu (Gudjem) na Christianso jest w linii prostej jedyne 10Mm. Całość trasy po najkrótszej drodze wyniesie około 170 Mm. Daje to wyobrażenie o turystycznym charakterze naszego rejsu po Bałtyku. Gęste rozmieszczenie portów wokół całego wybrzeża Bornholmu daje dużą swobodę wyboru bezpiecznego miejsca postoju w różnych warunkach pogodowych (kierunek wiatru, zafalowanie).

Podczas naszej małej morskiej przeprawy przez "wielką wodę" mamy zaplanowane dwa nocne odcinki po około 12h żeglugi (Kołobrzeg-Bornholm), co pozwoli każdemu na zdobycie doświadczenia jak w długim rejsie, z wachtowym systemem prowadzenia jachtu non-stop na morzu.

Z Kołobrzegu wypływamy już w sobotę na noc - zaraz po zaprowiantowaniu, podziału na wachty i przeszkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i obsługi jachtu. Jak już przebędziemy "wielką wodę", rozpoczniemy 2-dniową turystyczną portówkę, odwiedzając, choć na chwilę (nie koniecznie wszędzie cumując), możliwie wszystkie mariny Bornholmu wraz z archipelagiem Christianso i Frederikso. Pomiędzy dwoma dniami portówki zaplanowaliśmy jeden pełen, regeneracyjny nocleg na bornholmskich cumach z degustacją bornholmskiego śledzia. Lądowi turyści również znajdą chwilę dla siebie. Kierunek i tempo tych eksploracji może zależeć od warunków pogodowych.

Więcej na temat turystyki żeglarskiej na Bornholmie - tutaj>>
Rezerwuj

Rejs BałtykRejs BałtykRejs Bałtyk


4. "Słonawa Rugia"
Rugia ma tylko 50 km średnicy i ponad jedenastokrotnie dłuższe wybrzeże. Chociaż cieszy się ogromną popularnością u naszych zachodnich sąsiadów, słyszało o niej niewielu Polaków, a jeszcze mniej - widziało. Rejs ze Świonujścia wokół Rugii jest w swym charakterze najbardziej turystyczny i nieforsowny ze wszystkich naszych bałtyckich propozycji.

Harmonogram:Trasa: Świonujście-Rugia-Świnoujście
sobota godz. 1700: zaokrętowanie i wyjście na noc do Sassnitz;
niedziela-wtorek: Sassnitz - Hiddensee - Stralsund - zatoka Graiswaldzka - Peenemünde) - Greifswalder Oie - Kroslin
wtorek: wyjście ns noc Kroslin-Świonujście;
środa godz. 09:00: wyokrętowanie
Około 35h stażowych, 165 Mm.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia:
Marina Świnoujście - ul. Rogozińskiego, Jachtowa, 72-600 Świnoujście - tutaj>>

Akwen po którym żeglujemy to wody „słonawe”, osłonięte częściowo od Bałtyku, dający szereg bardzo ciekawych możliwości bezpiecznego żeglowania od głębokich zatok (również z możliwością kotwiczenia), gdzie mieszają się wody morskie i śródlądowe, do dzien­nego, przybrzeżnego pływania morskiego. Czekają nas tu również bardzo zmienne głębokości. Kilka kilometrów od brzegu bywają rozległe mielizny, a nawet osuchy, choć tory wodne między mieliznami i podejścia do portów są świetnie oznakowane. Dodatkową "atrakcję" stanowią sieci rybackie. Wszystko to sprawia, iż proponowany przez nas akwen jest doskonałym, zróżnicowanym i bezpiecznym "poligonem doświadczalnym" dla początkujących, "słonawych" żeglarzy, dla których niebagatelne znaczenie będzie miał fakt, że lądu z zasięgu wzroku nie stracą. Ze względu na bezpieczeństwo, oraz turystyczno-szkoleniowy charakter rejsu, na naciskiem na ten pierwszy, żeglować będziemy głównie w porze dziennej. Jedynie odcinki "słone", po "otwartym" morzu (Świnoujście-Sassnitz, ew. Kroslin - Świnoujście) planujemy pokonywać częściowo w porze nocnej. Również ze względu na faktu, iż wiele czasu w ciągu dnia chcemy poświęcić na myszkowanie po wodnych zakamarkach Rugii i jej lądowych atrakcji turystycznych (m.in Sassnitz, Stralsund, Greifswald, Peenemünde - muzeum U-botów)
Rezerwuj

5. "Z wiatrem... i pod wiatr" - porty polskiego wybrzeża (1-way)
To bardzo atrakcyjna propozycja, w pełni polskiego lata, dwóch rejsów 1-way czyli w jedną stronę: Świnoujście-Gdynia ("z wiatrem") oraz Gdynia Świnoujście ("pod wiatr") - jeden po drugim. Trasa każdego z nich wiedzie wzdłuż polskiego wybrzeża z nastawieniem odwiedzenia kliku popularnych portów i kurortów nadmorskich. Poza walorami turystycznymi, niewątpliwym atutem tych rejsów jest ich element szkoleniowy wynikający z faktu, iż trasa przebiegać będzie w dużej części w zasięgu widzialności polskiej linii brzegowej. Daje to duże możliwości poznawcze dla żeglarzy w postaci widocznych znaków nawigacyjnych (w tym latarni morskich). Dodatkową wartością szkoleniową będą dość częste wejścia i wyjścia z portów. Dla urozmaicenia trasy, w drodze do Świnoujścia chcemy pożeglować również na wyspę Bornholm.

Rejs Świonujście-Gdynia ("z wiatrem")Trasa: Świnoujście-Gdynia
Harmonogram:
2016.07.23 (sobota) godz. 17:00, zaokrętowanie Świonujście,
wyjście na noc
2016.07.28 (czwartek) do godz. 09:00, wyokrętowanie Gdynia
Planowane: Kołobrzeg, Łeba, Władysławowo (szczegóły>>)
Około: 60h stażowych, 250 Mm.


Rejs Gdynia-Bornholm-Świonujście ("...i pod wiatr")Trasa: Gdynia-Świnoujście
Harmonogram:
2016.07.31 (niedziela) godz. 17:00, zaokrętowanie Gdynia,
wyjście na noc
2016.08.06 (sobota) do godz. 09:00, wyokrętowanie Świnoujście
Planowane: Władysławowo, Łeba, Darlowo, Nexo (Bornholm)-Świnoujście (szczegóły>>)
Około: 75h stażowych, 300Mm.

Rozpoczęcie/zakończenie:
Marina Świnoujście, ul. Rogozińskiego, Jachtowa, 72-600 Świnoujście - tutaj>> 
Marina Gdynia, Aleja Jana Pawła II 13 A, Gdynia - tutaj>>
 
W dniach 2016.07.28-31 w w marinie Gdyni odbywać się będzie kolejna edycja targów żeglarskich na wodzie "Wiatr i Woda". Będzie to stanowić dodatkową, uzupełniającą atrakcję obu tych rejsów.
Rezerwuj
 
 
6. "Archipelag Sztokholmu"Trasa Szkiery Sztokholmu
Harmonogram:
Zaokrętowanie: sobota, marina Saltsjö-Duvnäs (tutaj>>), godz. 1700
Sobota - Sztokholm marina Wasahamnen (tutaj>>): zaprowiantowanie, wieczorne zwiedzanie Sztokholmu cz. 1
Niedziela - poranne zwiedzanie Sztokholmu cz. 2 (cumujemy pomiędzy muzeum Vasa i i parkiem rozrywki Gröna Lund)
niedziela-piątek - rejs po Archipelagu Sztokholmskim wraz z Mariehamn (Finlandia, tutaj>>)
Wyokrętowanie: marina Saltsjö-Duvnäs (tutaj>>), sobota do godz. 0900
Mapka tutaj>>

"A co my się będziemy męczyć za kilka złotych" - powiedział jeden z uczestników sztokholmskiej wyprawy 2014... więc lecimy do Sztokholmu i tam żeglujemy. Mamy do dyspozycji aż i zaledwie tydzień aby spenetrować choć pobieżnie Archipelag Sztokholmski. Poza szwedzkim Sztokholmem i fińskim Mariehamn chcemy, osłonięci mnogością wysp, skutecznie neutralizującą bałtycką falę, przede wszystkim napawać się podczas tego rejsu pięknem przyrody, skandynawską kulturą (w tym żeglarską)... i przetestujemy kilka saun w marinach. Stąd poza głównymi szlakami, gdzie przeciskające się między wyspami promy budzą respekt, wykonamy kilka "skoków w bok". Na naszej trasie nie omieszkamy również zajrzeć do popularnych ośrodków żeglarskich takich jak Sandhamn (tutaj>>) i marina Bullandö (tutaj>>) z piękną, sauną na piętrze z widokiem na... sami zobaczycie. Choć namiastki turystyki rowerowej chcemy doświadczyć na wyspie Möja (tutaj>>). 
Po co na jachcie w Szwecji młotek i haki jak do wspinaczki? Aby cumować do skał z kotwicą rzuconą z rufy. Jak warunki pozwolą, spróbujemy tej metody. Koniec sierpnia to w Szwecji już po szczycie sezonu żeglarskiego, więc tłoku na pewno nie będzie.
Rezerwuj

Szkiery SztokholmuSzkiery Sztokholmu

7. Świadczenia
Cena zawiera:
- czarter i zakwaterowanie (w tym noclegi) na jachcie (w 2-osobowej kabinie, nie w mesie)
- gwarancja maksymalnej liczby osób na pokładzie wg. oferty
- usługi skippera (w tym jego transport na miejsce imprezy)
- gaz kuchenny
- podatek VAT
- ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.: KL – 10 000 EUR (w tym KR - 6 000 EUR), NWI – 20 000 PLN, NWS – 20 000 PLN, BP 1 000 PLN. KL - koszty leczenia, NWI - trwały uszczerbek na zdrowiu, NWS - śmierć, BP - bagaż podręczny). Ogólne warunki ubezpieczenia - tutaj>>

Cena nie zawiera:
Do podziału na załogę płatne ze wspólnej kasy jachtowej:
- paliwo zużyte podczas imprezy
- sprzątanie jachtu po imprezie (Delphia 47 - 350 PLN; Cobra 41 - 300 PLN; Sun Odyssey, 379 Cobra 38 - 250 PLN)
- wyżywienie (w tym wyżywienie dla skippera)
- opłaty  postojowe (szacunkowy koszt opłat portowych za noc to: Kołobrzeg - 50 PLN, Świnoujście - 50 PLN, Bornholm - 20 EUR)
- zwrotna kaucja za jacht: 850 PLN/osobę

Jachty objęte są ubezpieczeniem typu Yachtcasco z udziałem własnym (kwotą wolną) do 1 500 EUR dla jachtów do długości 40 stopy włącznie i  2 000 EUR dla jachtów o długości powyżej 40 stóp. Wszelkie straty i szkody poniżej tej kwoty nie są objęte ubezpieczeniem i pokrywane są z kaucji wpłacanej przez uczestników imprezy przed jej rozpoczęciem. Każdy z uczestników odpowiada finansowo do wysokości wpłaconej przez niego kaucji, tylko i wyłącznie za straty wynikłe z jego lub wspólnej winy z innym uczestnikiem lub uczestnikami.

Kaucja pobierana jest na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy, przelewem na wskazane przez organizatora konto bankowe i zwrotna w ciągu 3 dni po zakończeniu imprezy (o ile w trakcie imprezy nie było strat lub zniszczeń na jachcie) na konta bankowe uczestników, z których została ta kaucja wpłacona, o ile uczestnik nie wskazał przed zakończeniem imprezy innego konta bankowego do zwrotu tej kaucji.

Opłaty indywidualne (opcjonalne):
- transport do i z miejsca zaokrętowania
- opłaty parkingowe
- pościel (2 koce, 2 prześcieradła)/osoba - 40 PLN (prosimy o ew. zamówienie na 3 dni przed imprezą)
- możliwość wcześniejszego wyboru kabiny zajmowanej przez 2 osoby - 150 PLN

Przydział kabin na jachcie odbywa się w porcie wyjścia, na zasadach losowania lub uzgodnień załogi. W ostateczności, kabiny rozdziela skipper. Nie dotyczy to osób, które wykupiły możliwość wcześniejszego wyboru kabiny (dopłata 150 PLN). Te osoby mają przydzielaną kabinę zgodnie z ich wcześniejszą rezerwacją.
Rozkład kabin na jachcie:
Delphia 47 - tutaj>>
Sun Odyssey 379 - tutaj>>
Bavaria 45 Cruiser - tutaj>>
Cobra 41 - tutaj>>
Cobra 38 - tutaj>>
(RL - rufowa lewa, RP - rufowa prawa, P - piętrowa, PL - piętrowa lewa, PP - piętrowa prawa, PD - piętrowa dziobowa, D - dziobowa, DL - dziobowa lewa, DP - dziobowa prawa)

Rezerwuj

8. Opis jachtów
Delphia 47
Jeden z najbardziej cenionych jachtów do dalekomorskiej żeglugi. Dzielny, szybki, o bardzo dobrych właściwościach nautycznych. Niewątpliwa ozdoba każdego portu.

Długość kadłuba - 14,03 m
Długość całkowita (LOA) - 14,48 m
Szerokość - 4,48 m
Zanurzenie - 1,80 m
Wyporność - 13500 kg
Masa balastu - 4500 kg
Powierzchnia ożaglowania - 112,2 m2
Wysokość masztu - 18,70 m
Moc silnika - 75 KM Yanmar
Zbiornik paliwa (diesel) - 250 L
Zbiornik wody - 490 L
Ilość kabin - 5
Ilość koi - 12
Delphia 47
Więcej o jachcie Delphia 47 - tutaj>>
 
Sun Odyssey 379
3-kabinowy, a jaki przestronny. Przykuwający wzrok designem i nowoczesną liną.

Długość kadłuba - 11,34 m
Długość całkowita (LOA) - 11,4 m
Szerokość - 3,76 m
Zanurzenie - 1,5 m
Wyporność - 67000 kg
Masa balastu - 2039 kg
Powierzchnia ożaglowania - 70 m2
Wysokość masztu - 17 m
Moc silnika - 29 KM
Zbiornik paliwa (diesel) - 130 L
Zbiornik wody - 615 L
Ilość kabin - 3
Ilość koi - 8
Sun Odyssey 379
Więcej o jachcie Sun Odyssey 379 - tutaj>>

Bavaria 45 Cruiser
4-kabinowy, przestronny, wygodny, nowa linia Bavarii.

Długość całkowita - 14,27 m
Długość linii wodnej (KLW) - 12,74 m
Szerokość - 4,5 m
Zanurzenie - 2,1 m
Wyporność - 12 600 kg
Masa balastu - 3 460 kg
Powierzchnia ożaglowania - 108 m2
Wysokość masztu - 20,75 m
Moc silnika - 55 KM
Zbiornik paliwa (diesel) - 210 L
Zbiornik wody - 310 L
Ilość kabin - 4
Ilość koi - 8+2

Bavaria 45 Cruiser

Więcej o jachcie Bavaria 45 - tutaj>>

Cobra 41
Bardzo dobrze wyposażony, 4 kajuty 2 osobowych zapewnia luksusowe warunki dla 8 osób, 2 miejsca w mesie dają możliwość rejsu dla max 10 osób.

Dł. całkowita (LOA), szer. - 12,30/3,95 m
Zanurzenie - 2,10 m
Masa balastu - 2400 kg
Masa całkowita - 7900 kg
Pow. żagla grot/genua - 48,15/42,30 m2
Balast zewnętrzny
Wysokość masztu - 17 m
Moc silnika - 39 KM (Yanmar)
Zbiornik paliwa, wody - 120/400 L
Zbiornik wody szarej - 2 x 60 L
Ładowność - 1450 kg
Cobra 41
Więcej o jachcie Cobra 41 - tutaj>>

Cobra 38
Absolutna nowość 2016. Premiera jachtu Cobra 38 odbędzie się na targach Wiatr i Woda w Warszawie 10-13 marca 2016.

Długość całkowita (LOA) - 11,35m
Szerokość - 3,85m
Zanurzenie - 2,05m
Ciężar - 6900 kg
Balast - 1700 kg
Silnik - 29 KM
Powierzchnia żagla grot - 32,15m2
Powierzchnia żagla fok -    26,0m2
Genua - 31,30m2
Powierzchnia żagla genaker - 110,00m2
Zbiornik paliwa -    90 l
Zbiornik wody pitnej -    200 l
Pojemność zbiornika wody szarej -    40 l
Kategoria - A
Projektant - Andrzej Skrzat
Rok produkcji - 2016
Cobra 38
Więcej o jachcie Cobra 38 - tutaj>>

9. Dodatkowe informacje i rezerwacja
Najwygodniejszą formą rezerwacji terminu jest FORMULARZ>>
Inne dogodne terminy dostępne dla grup zorganizowanych.

Warunki płatności:
40% ceny płatne w ciągu 7 dni od daty wysłania Umowy
60% ceny płatne w ciągu 30 dni przed planowaną imprezą (o ile termin podpisania Umowy nie jest późniejszy)

Dodatkowe informacje:
Tel. +48 660 771 444, e-mail: info@pro-skippers.com
Rezerwuj

Rejsy bałtyckie zakończone w 2014:
2014.04.19-26, "Śladami portów polskiego wybrzeża + Bornholm", Bavaria 36, Gdynia-Bornholm-Kołobrzeg - opis>>
2014.04.26-05.03, "Perła Bałtyku - wyspa Bornholm", Bavaria 36, Kołobrzeg-Bornholm-Kołobrzeg - opis>>
2014.07.30-08.01, "Szybki skok w bok - spróbować bornholmskiego śledzia", Kołobrzeg-Bornholm-Kołobrzeg - zdjęcia>>
2014.08.23-30, "Szkiery Sztokholmu", Bavaria 45, Sztokholm-Mariehamn-Sztokholm - zdjęcia>>

Jak zostać skipperem

Inne:
Zobacz opinie naszych klientów>>

Jak testowaliśmy dla Was jacht Bavaria 36 Cruiser:


Bałtyk jest piękny (wspomnienie z archipelagu Sztokholmu):Impreza realizowana w oparciu u ustawę z dnia 29.08.1997 o usługach turystycznych (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr. 223, poz. 2268, z późn. zmianami). Sprawdź nasz wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - tutaj>>

Pro zobowiązuje